Статті, огляди, корисні матеріали
Как выбрать садовый опрыскиватель
Весна и начало лета - период особого ухода за садом и огородом.
Чаще всего опрыскиватели делят по виду источника напора: ручные, помповые, электромоторные (аккумуляторные), бензомоторные.
Такие разные мультиварки
На сегодняшний день в мире существует очень много разных моделей мультиварок.
Що таке генератор і для чого він потрібний?
Генератори - це пристрої для перетворення енергії, отриманої в результаті згоряння пального, на електричну енергію. Виробники пропонують генераторні установки різної потужності, розмірів, продуктивності та призначення. Не у всіх містах та дачних селищах електрика подається безперебійно. Сучасні генератори використовують двигуни внутрішнього згоряння, які можуть бути бензиновими та дизельними. Спробуємо розібратися, який генератор кращий для приватного будинку – бензиновий чи дизельний.
Бензиновий генератор від дизельного відрізняється компактними розмірами і малою вагою, що дозволяє розміщувати його в невеликому приміщенні - на дачі, в будинку і навіть у квартирі. в шумопоглинаючий кожух, а двигун має глушник. Більш того, бензинові генератори можна ставити просто неба, що робить їх ще більш універсальними і мобільними. Існують як закриті моделі, так і відкриті на рамі. Останні охолоджуються повітрям, що полегшує конструкцію. Як правило, такі пристрої оснащені 4-тактними моторами.
Дизельні генератори можуть бути як стаціонарними, з рідинним охолодженням, так і портативними, з повітряним охолодженням. Як відомо, дизельні двигуни краще за карбюраторні аналоги справляються з великими і тривалими навантаженнями. Це дозволяє розвивати потужність у кілька мегават. У свою чергу це дозволяє дизельним генераторам бути більш універсальними. Вони використовуються не тільки в приватних будинках та на дачах, а й на невеликих фабриках, в офісних будівлях, у сфері телекомунікацій, а також на будмайданчиках, під час зйомки кіно та на концертах. Універсальності дизельних агрегатів сприяє і тривалий ресурс (в 10 разів більше, ніж у бензинових) і здатність працювати без зупинки багато годин поспіль. Дизельне паливо споживається ощадливо. Недоліки дизельгенератора: такий двигун більш галасливий, ніж карбюраторний аналог. Втім, ця проблема вирішується за допомогою шумозахисних кожухів. Якщо такого кожуха або звукоізолюючого контейнера немає, генератор краще встановити в окремому приміщенні, т.к. рівень шумового забруднення сягає 100-110 дБ. При цьому моделі в звукоізоляції коштують набагато дорожче. Особливості дизельного палива не дозволяють моторам заводитись при мінусових температурах. Вирішенням цієї проблеми є система підігріву (це електронний пристрій, що працює від акумуляторної батареї). Система підігріву також робить пристрій дорожчим. Генератори малої потужності такою системою зазвичай не оснащуються, тому в холодну пору року їм необхідне окреме опалювальне приміщення.
Щоправда, цей недолік компенсується його ощадливістю.